KÜÇÜK BANYO DEKORASYONU İÇİN İPUÇLARI VE ÖNERİLER

04.06.2020
2.745
KÜÇÜK BANYO DEKORASYONU İÇİN İPUÇLARI VE ÖNERİLER

Küçük Banyo Dekorasyonu için İpuçları ve Öneriler

Küçük Banyo Dekorasyonu için İpuçları ve Öneriler

Küçük banyolar için tasarım ipuçları ve alandan en iyi şekilde yararlanma yolları.. Banyonuzu dekore ederken sizler için seçtiğimiz kullanışlı ve işlevsel banyo dekorasyon fikirlerinden ilham alın..

Bu gün sizinle küçük banyolar ve her serbest santimetreden yararlanmanın olanaklarından en iyi şekilde yararlanmanın nasıl mümkün olduğu hakkında konuşmak istiyoruz. Bu yüzden bugün size getirdiğimiz küçük banyoların dekorasyon fikirlerine odaklanın ve banyonuza uygulayın; banyo mobilya ipuçları, aksesuarlar ve küçük banyolarda kullanılacak etkili renklere kadar bir çok detay için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Küçük bir banyo mobilyası için ideal boyutlar
Küçük bir banyonun dekorasyonunu düzelten ilk anahtar, doğru mobilyaları seçmektir. Tüm boş alanı kaplayan devasa bir lavabo koyamazsınız, ancak banyonun büyüklüğüne göre kullanışlı ve işlevselliği öne çıkan banyo mobilyaları seçmelisiniz.

Küçük banyolar için depolamayı destekleyen mobilyalar
Banyoda saklanacak çok şey olduğundan, havlu, tuvalet kağıdı, saç kurutma makinesi ve saç düzleştiriciler, taraklar ve fırçalar, kremler, vs. gibi mekanda kalabalık oluşturan detayları rahat şekilde depolayabilecek tasarımlara odaklanmalısınız. Unutmayın ki bu küçük detaylar ortada kalırsa, banyonuz daha kalabalık ve göz yorucu bir görünüme sahip olacaktır.
Küçük banyolarda renk kullanımı
Duvarlarda değil, mobilyadaki bazı renk dokunuşları küçük ve sade bir banyoyu aydınlatabilir. Nötr renklerin öne çıktığı banyolara renk ve desen katmanın en kolay ve etkili yolu bu renk ve desenleri mobilya, duş perdesi yada banyo tekstil ürünlerinde kullanmaktır. Bu noktada dekorasyon tarzına göre tek bir canlı renge odaklanabilir ve bunu banyoda odak noktası olarak sergileyebilirsiniz.Açık renkli duvar boyaları, zemin ve duvar seramikleri küçük banyoları daha ferah, aydınlık ve büyük göstermek için tercih edilebilir. Beyaz ve tonları bu noktada küçük banyo dekorasyon modelleri için en çok tercih edilen renkler arasında gelir.
Aynalardan en iyi şekilde nasıl yararlanılabilir?
Banyonun duvarlarından birine büyük bir ayna yerleştirmek, banyoyu daha geniş göstermek için profesyonellerin uzun yıllardır başvurdukları etkili bir yöntemdir. Bunun nedeni aynalar mekanda ışığı yansıtarak görsel bir ilizyon sağlar. Büyük bir ayna kullanımı yeterli ışık alan bir banyo için mükemmel bir seçimdir.Küçük bir banyoda olmazsa olmaz mobilya parçalarından biride bol çekmeceli çok amaçlı dolaplardır. Banyoda saklanması gerekenlerin birçoğu da küçük olduğundan, mekanı bölen ve düzende tutacak çekmeceler için organizatörlere sahip olmak her zaman iyi bir fikirdir. Çok amaçlı bir dolap, küçük bir banyoda iyi bir depolama çözümü olabilir. İçinde krem, makyaj, tarak, havlu vb. Elbette, çok büyük olmayan ve elbette tekerlekli olan birini seçmelisiniz.
Uzun ve dar bir banyo, nasıl tasarlanır?
Uzun ve dar bir banyonun, tuvaleti tek bir duvara yerleştirmeye zorlayan iki koşulu vardır, aksi takdirde, banyonun etrafında hareket etmek zor olacaktır. Bu noktada banyo lavabo ve dolapları ile aynı hizada olacak şekilde yerleşim yapılması hem hareket alanı hemde kullanım açısından doğru bir yoldur. Uzun ve dar bir banyoya hareket ve renk katmak içinde antre dekorasyon örneklerinde olduğu gibi dikkat çekici renk ve desene sahip banyo halısı seçilebilir.
Küçük banyolar için ideal duş tipi
Zeminin aynı seviyesine monte edilen duş , en kullanışlı olanı çünkü optik olarak banyo daha büyük görünür. Ek olarak, bu banyoda, lavabo duşu arasındaki bölüm, tuvaletin radikal bir şekilde bölünmeden gizliliğini garanti altına almak için doğru yoldur. Işığı geçiren cam yüzeyler küçük bir banyoda büyük farklılıklar yaratabilir. Bu açıdan bu tarz banyolarda küvet yerine kullanışlı ve modern görünümlü cam duşakabin modelleri tercih edilebilir.Saydam yada yarı saydam malzemelerle yapılan elemanlar, küçük banyoların etkili elemanları arasında yer alır.. Örneğin, cam duşakabinler banyoyu bölebilir, ancak banyoya girildiğinde dar bir banyo görünümü vermezler.
Kapının ardındaki boş alanı kullanmak
Kapının ardında bir tuvalet yerleştirmek için genellikle çok küçük bir alan bulunur, ancak en az 25 cm boş alan varsa, seçeneklerden biri banyoda bu küçük ama önemli eşyaları depolayabileceğiniz bir raf sistemi kullanmaktır. Banyonun dekorasyon tarzına göre metal yada ahşap malzemeden üretilmiş banyo rafları bu boş alanları değerlendirmek için mükemmel bir seçimdir.Küçük bir banyoda her santimetre önemlidir. Klozetin üstündeki duvar genellikle boş bırakılır, ancak gerçek şu ki tavana kadar yaklaşık iki metre yüksekliğinde kullanabileceğiniz uygun bir alan vardır. Bu alanı değerlendirmek için duvara monte kapaklı ve raflı tasarımlar tercih ederek banyoyu daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.
Büyük banyo karoları kullanmanın önemi
Son bir ipucu olarak, küçük banyoda kullanılan fayansların büyüdükçe daha geniş görüneceğini biliyor muydunuz?. Nasıl mı? Bunun nedeni, bağlantıların en aza indirgenmesi ve bunun bir süreklilik ve alan hissi yaratmasıdır.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
ARTMEKA DUŞAKABİN SİSTEMLERİ
ARTMEKA DUŞAKABİN SİSTEMLERİ
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Copyright © All Rights Reserved. By Axssis